Korona Pirenejów


Pireneje są wspaniałe! Idealne do trekkingu. KORONA PIRENEJÓW łączy klasyczny trekking z wejściami na wysokie szczyty. Nie chodzi tylko o zdobycie najwyższych wierzchołków.  Ważna jest także wędrówka, droga.

Jest to mój autorski projekt. Byłem w Pirenejach niezliczoną ilość razy. Postanowiłem wiec stworzyć Koronę Pirenejów, nieco inną niż mogło by się kojarzyć. Nie będę koloryzował – zdobycie Królewskiej Korony Pirenejów, w formie zaproponowanej przeze mnie, wymaga wiele wysiłku, hartu ducha…. To zaczynamy, ku przygodzie!

 

Przewodnik w przygotowaniu. Więc w ramach zajawki napiszę pokrótce jaki jest plan KORONY PIRENEJÓW.

  1. KRÓLEWSKA KORONA PIRENEJÓW – czyli główny cel. Aby ją zdobyć trzeba będzie wejść na ponad 30 szczytów, wędrując pomiędzy nimi. Całość będzie podzielona na kilkudniowe etapy, tak by można było uzupełnić zapas żywności. Trasa będzie tak pomyślana by po zakończeniu każdego etapu w miarę łatwo wydostać się z gór (lub dotrzeć do początku etapu).
  2. DIAMENTY KORONNE – dodatkowe szczytu do zdobycia. Lecz tylko w ramach wędrówki podczas etapów zdobywania Królewskiej Korony Pirenejów. Szczyty lub drogi o zwiększonym stopniu trudności.
  3. KSIĄŻĘCE KORONA PIRENEJÓW – mniejszej wartości korona. Dla tych co nie mają ochoty na wielodniowe wędrowanie. Do zdobycia te same szczyty co w Królewskiej Koronie Pirenejów lecz w ramach jednodniowych wypadów. Ewentualnie nocleg w schronisku, także w wariancie awaryjnym.
  4. SZMARAGDOWY PIERŚCIEŃ ZIEM ZACHODNICH – dla tych co zdobyli Koronę (albo mają zamiar sprawdzić się najpierw w łatwiejszym terenie) dodatkowe szczyty w zachodniej części Pirenejów. Nieco niżesz. Wejście połączone z trekkingiem
  5. RUBINOWY PIERŚCIEŃ ZIEM WSCHODNICH – podobnie jak w Szmaragdowym Pierścieniu, dodatkowe szczyty we wschodniej części Pirenejów. Wejście połączone z trekkingiem.